تحقیق و بررسی شبکه های محلی Local Area Networks

تحقیق و بررسی شبکه های محلی  Local Area Networks

نوع فایل: doc

تعداد صفحات: 41

دسته بندی: -

قیمت: 5000 تومان

تعداد نمایش: 581 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 19 آوریل 2018

به روز رسانی در: 19 آوریل 2018

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

5000 تومان – خرید

تحقیق و بررسی شبکه های محلی
Local Area Networks
LANs
انتقال داده ها
Data Transmission

کابل بندی شبکه:
در ادامه مبحث شبکه به نحوه کابل بندی شبکه می رسیم همانطور که می دانید در شبکه های سیمی باید اجزای شبکه توسط کابل ها با یکدیگر مرتبط شوند اما برای کابل بندی مثلاً شبکه های LAN روشهای متفاوتی هست. در بعضی شبکه ها از یک نوع کابل استفاده می شود و در بعضی دیگر از چندین نوع کابل استفاده می شود. آنچه مبرهن است آنستکه چگونگی کابل بندی شبکه بسته به نوع توپولوژی شبکه و پروتوکول آن متفاوت است.
1- Unshieleded Twisted Pair (UTP) Cabling
در دو نوع متفاوت است: Shielded حفاظ دار Unshielded بدون حفاظ UTP از محبوبیت بیشتر و همچنین عمومیت بیشتری برخوردار است. و می توان آنرا بهترین انتخاب برای یک شبکه مثلاً مدرسه ای در نظر گرفت. کیفیت این نوع کابل از لحاظ کیفیت می تواند بین یک کابل بندی با کیفیت تلفنی تا یک کابل بندی با سرعت زیاد تغییر کند. این کابل درون حفاظش چهار جفت سیم دارد. که دو تا دو تا به هم پیچیده شده اند و قابل تشخیص از یکدیگر هستند. هر چه این ها به هم محکمتر پیچیده شده باشند سرعت تبادل اطلاعات در آنها بیشتر و همچنین از لحاظ قیمت هم گرانتر هستند.
EIA/TIA (Electronic Industry Associaton/Telecommunication Industry Association)
پنج نوع متفاوت از این نوع سیم ها عرضه کرده است که دارای استاندارد مناسبی هستند.
نوع 1 فقط جهت انتقال صدا یا سیم تلفن
نوع 2 برای localtalk و سرعت انتقال اطلاعات 4 mbps
نوع 3 ethernet برای تبادل 10 mbps
نوع 4 برای تبادل 20 مگابایت و 16 مگابایت برای token ring
نوع 5 برای تبادل 100 مگابایت از نوع fast Ethernet
برای خرید هر کدامی را که مورد نیاز شماست و توانایی پرداخت آن را دارید انتخاب کنید. اکثراً از نوع 3 و 5 بیشتر استفاده می شود. این دو نوع در حداکثر 100 متر باید استفاده شوند.
Unshielded Twisted Pair Connector
کانکتور استاندارد این نوع RJ-45 می باشد. یک کانکتور پلاستیکی برای شبکه به سوکت تلفن منتهی کمی بزرگتر می باشد. RJ برای Registered Jack می باشد.
Shielded Twisted Pair (STP) Cabling
برای محیط های الکتریکی استعداد خوبی دارد که البته به دلیل پوشش سنگینی که روی این کابل قرار دارد کمی سنگین و گاهی بزرگ به نظر می رسد. که بیشتر برای شبکه های token ring استفاده می شود.
Coaxial Cable Connectors
بیشترین استفاده این کانکتور با کابلهای هم محور می باشد که در BNC Bayone Neill Concelman استفاده می شود. آداپتورهای متفاوتی برای این نوع می باشد. که شامل T-connector barrel connector و terminator می باشد. کانکتورها در شبکه ضعیف ترین قسمت ها می باشند. که برای بهتر شدن وضعیت کابلها و همچنین کاهش پیچش آنها از کانکتور BNC استفاده کنید تا سیم ها در هم بپیچند.
Fiber Optic Cable
شامل یک هسته شیشه ای هست که با لایه های محافظ پوشیده شده است. کاری که این کابلها انجام می دهند آنست که نور را به جای سیگنال های الکتریکی منتقل می کنند. بنابراین مشکلاتی که گاهاً در تبادل اطلاعات از طریق الکتریسیته بوجود می آمد مرتفع می شوند. بنابراین بهترین جایگاه استفاده از این فیبرها در مکانهایی است که منابع تولید الکتریسیته فراوان است و بنابراین دیگر با مشکلی مواجه نخواهیم شد. از جمله مزیت های دیگری که دارند آنستکه این کابلها نسبت به کابلهای هم محور و پیچ خورده در مسافت های طولانی کیفیت بهتری دارند. و همچنین سرعت تبادل اطلاعات نیز افزایش می یابد. از لحاظ پهنای باند هم برای تبادل اطلاعات ویدئویی قابلیت فراوانی دارند. همچنین از لحاظ قیمت هم تفاوت چندانی با سیم کشی مسی ندارند. گرچه یک مقدار این نوع کابل بندی از لحاظ نصب سخت تر است.

Wireless LANs
می دانیم تمامی شبکه ها نیازی به سیم کشی ندارند چرا که بعضی از آنها بدون سیم کار می کنند. حتماً شبکه های موبایل را دیده اید؟ اما من بیشتر در مورد شبکه های LAN بیسیم صحبت می کنم که از فرکانس های رادیویی برای ایجاد ارتباط استفاده می کنند. هر کدام از اجزای شبکه یک رسیور دریافت کننده و یک فرستنده دارد برای تبادل اطلاعات. برای فواصل دور ممکن است این شبکه ها از امواج مایکرویو یا تکنولوژی تلفنی یا حتی ماهواره ها استفاده کنند. البته این شبکه ها از لحاظ سرعت به پای شبکه های کابلی نمی رسند و یا حتی از لحاظ امنیتی هم در درجه پایین تری قرار دارند مخصوصاً در برابر تولید کنندگان الکتریسیته و یا وسایل الکتریکی.