تحقیق درباره فیزیولوژی تنفس

تحقیق درباره فیزیولوژی تنفس

نوع فایل: doc

تعداد صفحات: 24

دسته بندی: -

قیمت: 5000 تومان

تعداد نمایش: 36 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 23 شهریور 1397

به روز رسانی در: 23 شهریور 1397

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

5000 تومان – خرید
تحقیق درباره فیزیولوژی تنفس
امتیاز این پست

فهرست مطالب
عنوان
فیزیولوژی
آناتومی ریه
قفسه سینه
مدیاستن
پرده جنب
ریه ها
بررسی شناخت بیماران مبتلا یه بیماری های ریوی
معاینه بالینی
مشاهده
لمس
تق
سمع
صداهای تنفسی
اختلات تعداد وریتم تنفس
انواع تغییر شکل های قفسه سینه
بررسی و شناخت علائم و نشانه های تنفسی
تنگی نفس
سرفه
تولید خلط
درد قفسه سینه
خس خس
چماقی شدن انگشتان
هموتزی
سیانوز
منابع

فیزیولوژی
سلول های بدن انرژی مورد نیاز خود را از اکسیداسیون کربوهیدرات ها، چربی ها، پروتئین ها بدست می آورند. بافت های حیاتی بدن مثل قلب و مغز نمی توانند برای مدت طولانی بدون جریان اکسیژن زنده بمانند. اکسیژن بوسیله گردش خون به مویرگ‌های بدن می رسد. و پس از عبور از دیواره مویرگ وارد مایع بین سلولی می‌شود. و پس از انتشار از جدار سلول عبور می کنند. و وارد آن می گردد در داخل سلول اکسیژن و غذا (جهت تولید انرژی لازم برای رشد بافت ها گرما و کار ماهیچه ای) به مصرف می‌رسند. ایندریدکربنیک حاصل از این متابولیسم سلولی همان راه ها را در جهت عکس طی می کند و از سلول وارد خون می شود. این تبادل گازی بین اکسیژن و انیدرید‌کربنیک در سطح سلول را تنفس داخلی می گویند. تنفس خارجی نیز عبارت است از تبادل گازی در کیسه های هوایی شش ها به این ترتیب که اکسیژن هوایی استنشاق شده پس از عبور از دیواره کیسه های هوایی وارد خون می شود. وانیدریدکربنیک حاصل از متابولیسم سلولی از خون به هوای کیسه های هوایی پس داده شود و دفع گردد. در نتیجه تنفس عبارت است از تبادل گازی (گرفتن اکسیژن و پس دادن انیدریدکربنیک) بین یک موجود زنده و محیط اطرافشان.

آناتومی ریه
ریه ها دارای ساختمان ارتجاعی هستند که در قفسه سینه دو طرف مدیاستن جای گرفته اند و بوسیله پرده جنب احاطه شده اند
قفسه سینه
فضای بالای دیافراگم است. که بوسیله دیواره سینه پوشیده شده است. و حاوی اعضای سینه است. قفسه سینه از پائین به دیافراگم از بالا به ماهیچه ها اسکالن و ماهیچه گردن. از طرفین به دنده ها و ماهیچه های بین دنده ای ازجلو به استخوان جناغ و از عقب به ستون مهره ها محدود می شود. اندازه قفسه سینه در مراحل مختلف تنفس تغییر می‌کند ریه بجز ناف ریه به وسیله پرده جنب احاطه می شوند.مدیاستن بین شش قرار دارد.
مدیاستن:
قسمتی از فضای داخل قفسه سینه را که میان ثوش قرار دارد. میان سینه یا مدیاستن می گویند.باستثنای شش‌ها بقیه اعضای داخل قفسه سینه در مدیاستن جای دارند. و عبارتند از 1) قلب وپریکارد 2) آئورت سینه ای و شاخه هایش 3) سیاهرگ ها و سرخرگ های ششی 4) بزرگ سیاهرگ زیرین و سیاهرگ فرد (azygos) 5) تیموس، رگ ها و گره های لنفی 6) نای، مری و سپید رگ (قنات صدری) 7) اعصاب واگ، قلب و مزنیک

پاسخ دهید