تکثیر و پرورش کبک صنعتی

تکثیر و پرورش کبک صنعتی

نوع فایل: doc

تعداد صفحات: 17

دسته بندی: -

قیمت: 5000 تومان

تعداد نمایش: 108 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 17 شهریور 1397

به روز رسانی در: 17 شهریور 1397

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

5000 تومان – خرید

مقدمه¬
نقش تغذیه سالم در تامین سلامت انسان بر هیچ کس پوشیده نیست.انسان امروزی با پیشرفت تکنولوژی وبکارگیری همه علوم وفنون سعی در حفظ سلامت وماندگاری خود دارد؛ گواینکه استفاده نامناسب ازتکنولوژی برای سلامت وبقای انسان خطرسازمیباشد, ولی هدف عمده تامین وحفظ سلامت انسان است. استفاده ازروشهاوراهکارهای نوین درتامین وبهبودوضع تغذیه بشرضمن ایجاداشتغال ,سلامت انسان را فراهم میاورد. دراین راستا پرورش وتولیدگوشت کبک راهکاری نوین است. گوشت کبک از جهاتی جنبه دارویی داشته و برای بیمارانی که مجاز به مصرف گوشت قرمز نبوده وحتی در مصرف گوشت سفید محدودیت دارند, توصیه شده است. در طب سنتی برای ناتوانی جنسی و عصبی, بیماران فشارخونی, افراد با چربی خون بالا, اسیداوریک بالا و دیابت کاربرد دارد ؛ علاوه بر مصرف داخلی تا حدی زمینه صادرات این محصول توجیه خوبی دارد.

معرفی طرح
1-اطلاعات طرح
الف- زمینه فعالیت: تکثیر, پرورش وکشتارگاه کبک صنعتی
ب- محل اجرای: طرح استان خراسان رضوی شهرستان…………
ج- مجری ومدیریت طرح: محمدابوالحسنی تلفن: 09151592116-6229545-0511
2-هدف طرح
هدف از اجرای طرح تاسیس واحدتولیدی وگوشتی است, ازآنجا که گوشت کبک منبع پروتئینی بسیار خوبی میباشد و با توجه به هزینه طرح ,میزان اشتغالزایی و نو بودن روش در استان خراسان رضوی وکیفیت اب وهوای منطقه, احداث مجتمع پرورش کبک, بسیار مناسب است. گواینکه گوشت کبک از گوشت مرغ وبلدرچین, بسیار لذیذتر و با کیفیتی برتراست.
بطورکلی این واحدتولیدی با اخذ مجوزاز سازمان جهادکشاورزی به ظرفیت 2000قطعه مولدو10000قطعه گوشتی درهردوره پرورشی ودر 3سالن پرورش, تولیدتخم و تکثیردر سال اول تکمیل وبه بهره برداری خواهد رسید.
میزان گوشت تولیدی سالیانه 45000کیلوگرم که به بازارداخل وخارج کشور عرضه خواهد شد. این طرح در یک مرحله تکمیل و قابل بهره برداری میباشد. عرضه تولیدات آن بدلیل نزدیکی به بازارمصرف مشهد که جزو یکی از کلان شهرهای با سلایق وذائقه های متنوع می باشد, متقاضی خاص خودرا از طریق شرکتهای توزیعی, رستورانها وفروشگاههای سطح شهر جلب خواهد کرد.با توجه به اینکه گوشت کبک بعنوان گوشت جایگزین و بدون عارضه ی سایر گوشتها با قیمت نسبتا مناسب به جای گوشت مرغ و گوشت قرمزقابل عرضه بوده و میتواند به عنوان عاملی در جهت کاهش قیمت گوشت ارزیابی شود.

پاسخ دهید